مراقبت تخصصی از کودکان

۱۹ ۰۹ ۱۳۹۹

پدر و مادر شدن تجربه ناب و دوست داشتنی است که علاوه بر لذت بخش بودن مسئولیت­های بسیاری نیز دارد. امروزه اکثر والدین به دلیل مشغله ­های کاری زمانهایی را در کنار فرزند خود نیستند و به همین روی استفاده از خدمات مراقبتی پرستاری  و آموزش تخصصی کودکان بیش از پیش مورد نیاز می­باشد.

شرکت آوای زندگی والا با بهره­ گیری از پرستاران مجرب و متعهد و با مدارک رشته ­های روانشناسی علوم تربیتی سعی دارد بهترین خدمات و آموزش­ها را برای فرزندان شما فراهم آورد. این افراد برحسب سن کودک شما برنامه­ های مدون زیر نظر متخصصین شرکت برای آموزش فرزندان شما ترتیب می­دهند تا عزیزانتان بهترین آموزش ­های لازم را به صورت تخصصی در منزل داشته باشند، این افراد می­توانند به صورت پاره ­وقت و تمام­وقت در کنار شما باشند.

پرستار به عنوان فردی معتمد و مهربان در کنار فرزند شماست و تمام امور شخصی، آموزشی و تغذیه کودک­تان را بر عهده دارد.

خدمات مراقبتی، پرستاری و آموزشی کودک به چند دسته تقسیم می­شود:

 1. خدمات مراقبتی ۲۴ ساعته کودک
 2. پرستاران ۲۴ ساعته شرکت آوای زندگی والا به صورت تمام­وقت در کنار خانواده و نوزاد یا کودک شما می­باشند و به خاطر داشتن تجربه در این زمینه می­توانند برای مادران پر مشغله امروزه کمک شایانی باشند.
 3. خدمات مراقبت پاره ­وقت و روزانه کودک

این دسته از خدمات برای خانواده­ هایی مناسب است که می­خواهند در طی هفته چند روز و چندین ساعت فرد آموزش دیده و متعهد در این زمینه در کنار فرزندشان باشد تا بتواند آموزش­ های لازم و یا حتی در جهت شناسایی و شکوفایی استعداد فرزندشان در کنار آنها باشد. باید این را مد نظر داشت که شرایط خانواده­ ها و خدمت مورد نیاز انها می­تواند بسیار متفاوت باشد.

ویژگی های یک پرستار مجرب برای کودکان

 1. باید اگاهی کامل به نیازهای کودک در سنین مختلف داشته باشد.
 2. محیطی شاد را برای کودک فراهم کند و از اسباب بازی های متناسب با سن کودک برای رشد و شکوفایی هر چه بیشتر کودکان استفاده کند.
 3. به نیازهای عاطفی کودک به درستی پاسخ داده و در دسترس باشد.
 4. برای کودکان همدم و همراه خوبی باشد و همچنین با والدین همکاری کند و به نگرانی­ هایی که هر والدینی ممکن است داشته باشند توجه نشان  داده و صبور باشد.

چگونه فرزندانمان را برای پذیرش پرستار آماده کنیم؟

اگر فرزند شما در سنینی است که می­ شود برایش توضیح داد که پرستاری قرار است ساعاتی را کنارش باشد، بهترین شیوه توضیح این موضوع و صبر و حوصله است. شاید این امر مدتی طول بکشد تا فرزند شما به آن عادت کند اما بهتر است در ابتدا شما و پرستار هر دو در کنار کودک باشید تا حس امنیت را فرزند شما به دست آورد. این یک موقعیت عاطفی جدید برای فرزند شما است پس باید با صبر و حوصله در جهت سازگاری کودک خود با شرایط جدید تلاش کنید.

هر روز در مورد اتفاقات روزانه که کودک با پرستار خود داشته با هم صحبت کنید و از کودک خود بخواهید تجربه و احساسات خودش را با شما در میان بگذارد.

در طول روز در دسترس باشید تا پرستار و کودک شما بتوانند با شما در ارتباط باشند.

برنامه غذایی کودک خود را از قبل آماده کرده باشید تا پرستار در ساعت مناسب به کودک شما بدهد.

در مورد مشکلات و ویژگی کودکتان با پرستارش صحبت کنیدو برای آن برنامه­ ریزی کنید. مثلا اگر کودک شما دیر هنگام می­خوابد و بیشتر ساعات روز را در خواب است بهتر است کودکتان شب­ ها زودتر برای خواب بفرستید تا صبح ها نیز زودتر بیدار شده و در کنار پرستارش باشد و بتوانند از ساعاتی که در کنار یکدیگر هستند بهره ­ببرند.

وظایف پرستاران کودک

 1. دادن شیر به نوزاد در ساعات مختلف
 2. خواباندن نوزاد در زمان های مشخص
 3. نظافت و تعویض پوشک نوزاد
 4. مرتب کردن اتاق نوزاد
 5. مراقبت از کودک بیمار و سالم
 6. تهیه غذای کودک
 7. در صورت درخواست خانواده همراهی کردن در ویزیت های پزشکی و یا در گردش بردن کودک
 8. بازی با کودک

محصولات مشابه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *